Hanzas Perons — vērienīgākā un nozīmīgākā 2019. gada būve

Konkursa Latvijas Būvniecības Gada balva 2019 ietvaros par vērienīgāko un nozīmīgāko aizvadītā gada būvi atzīta Pillar attīstītā ēka — kultūrtelpa Hanzas Perons.

Konkurss Latvijas Būvniecības Gada balva ir lielākais būvju izvērtēšanas konkurss Latvijā, kuram tika iesniegti kopskaitā 162 pieteikumi 10 nominācijās. Konkursa balvu pasniegšanas ceremonija norisinājās 10. martā, un GRAND PRIX balvas kā vērienīgākie un nozīmīgākie 2019. gada projekti saņēma divi objekti, kur viens no tiem bija Hanzas Perons, kas jau paspējis iegūt starptautisku profesionāļu atzinību.

Tik augsts profesionāls novērtējums ir visu iesaistīto uzņēmumu kopīgs sasniegums! Paldies ikvienam no projekta izstrādē un realizācijā iesaistītajiem vairāk kā 40 uzņēmumiem par ieguldīto darbu, kura rezultāts ir kļuvis par īstu veiksmes stāstu.

Hanzas Perons ir kādreizējā Rīgas preču stacijas noliktavas ēka New Hanza teritorijā, kas pārvērsta par jaunu kultūras telpu — modernu un funkcionālu vietu koncertiem, skatuves mākslai un citiem pasākumiem. Tā ir pirmā tik vērienīgā kultūras būve Latvijā pēc neatkarības atjaunošanas, kas uzbūvēta tikai par privātiem līdzekļiem un ir viena no dažām ēkām, kas ir saglabājusies New Hanza teritorijā, liecinot par nozīmīgu Rīgas tirdzniecības un rūpniecības attīstību 20. gs. sākumā.

Ēkas rekonstrukcijas darbi tika uzsākti 2017. gada septembrī, bet ekspluatācijā tā nodota 2019. gada jūlijā. Projekta autors ir arhitektu biroja Sudraba Arhitektūra vadošais arhitekts Reinis Liepiņš, autoruzraudzību veica Pillar Architekten, SIA, bet ģenerāluzņēmēja funkcijas pildīja Pillar Contractor, SIA.

Konkursa Latvijas Būvniecības Gada balva misija ir popularizēt drošas, inovatīvas, augstvērtīgas un estētiski kvalitatīvas ēkas un būves, kas tapušas Latvijas Republikas teritorijā vai ārpus tās, ja par projekta realizāciju atbildīgi ir Latvijas pilsoņi – būvnieki, projektētāji, konstrukciju ražotāji u.c. Konkursa organizēšanas mērķis ir paaugstināt būvniecības, projektēšanas un arhitektūras nozares prestižu sabiedrībā, popularizējot labas prakses pieredzi Latvijā un aiz tās robežām.