Uzņēmums Pillar ekspluatācijā nodod divas par privātiem līdzekļiem izbūvētas ielas Rīgā

Nekustamā īpašuma attīstītājs Pillar šā gada 29.oktobrī ekspluatācijā nodeva divas par privātiem līdzekļiem izbūvētas jaunas ielas Rīgā, New Hanza teritorijā. Turpmāk ikvienam Rīgas iedzīvotājam un viesim būs publiski pieejama Gustava Kluča iela un Roberta Hirša iela, tādejādi Pillar turpina New Hanzas teritorijas labiekārtošanu un attīstību.  

Līdz ar jauno ielu izbūvi izveidotas arī bruģētas gājēju ietves, uzstādīti gaismekļi, kas tiek automātiski regulēti atbilstoši dienasgaismas intensitātei, kā arī iestādi jauni 15 koki, kuru stādīšanai izmantotas pazemes koku kastes. Ielām ir 2 joslu brauktuves ar autostāvvietām abās ielu pusēs. Maksimālais braukšanas ātrums abās ielās ir 30 km stundā, turklāt automašīnu ātruma slāpēšanai izbūvēti paceltie krustojumi.

Ielu izbūves darbi tika uzsākti 2019. gada augustā. Abu projekta īstenošanas izmaksas, ietverot arī ielu būvniecības darbus, ir 2,7 miljoni eiro. Kopumā infrastruktūras attīstībā New Hanza teritorijā Pillar investējis jau vairāk nekā 19 miljonus eiro.

Ievērojot braukšanas ātruma ierobežojumus un prognozējamo sākotnējo satiksmes intensitāti, jaunās ielas ir ērti lietojamas arī velo braucējiem. Attīstot New Hanza teritoriju, ielu pieguļošo zonu labiekārtošanas darbi tiks turpināti līdz ar jaunu ēku celtniecību, tostarp izbūvējot arī veloceliņus. Abas ielas atrodas blakus būvniecības stadijā esošajam biroju centram VERDE, kā arī projektētajam Latvijas Laikmetīgās mākslas muzejam.

Jaunajās ielās ir izbūvētas šādas inženierkomunikācijas: 7200 m2 bruģēto un asfaltēto ceļu/ietvju, 420 metru garš ūdensvads, 2755 metri elektropārvades, 732 metri siltumapgādes, kā arī 967 metri sadzīves kanalizācijas un lietus kanalizācijas tīklu.

Abas izbūvētās ielas ir savā starpā saistītas un savieno Skanstes ielu ar 2018. gadā izbūvēto Mihaila Tāla ielu. New Hanza teritorijas ielu nosaukumos ir iemūžināti Latvijai nozīmīgu personu vārdi, kas ar paliekošu devumu katrs savā nozarē nesuši Latvijas vārdu pasaulē. Gustavs Klucis (1895 -1938) bija plakātists, gleznotājs un viens no zināmākajiem latviešu izcelsmes māksliniekiem pasaulē. Savukārt Roberts Hiršs (1895 – 1972) bija talantīgs uzņēmējs, zīda un mākslīgā zīda audumu ražošanas ieviesējs Latvijā.

Jauno ielu un ar to saistīto infrastruktūras izbūvi veica Pillar grupas būvdarbu organizācijas un kvalitātes kontroles uzņēmums Pillar Contractor, savukārt būvprojektu autori bija projektēšanas uzņēmumi Pillar Architekten un BRD Projekts. Asfaltēšanas un bruģēšanas darbus veica Būvniecības Grupa LV, savukārt elektrības un vājstrāvu tīklus izbūvēja uzņēmums Elektro VGI. 

Par Pillar

Pillar grupas uzņēmumi nekustamā īpašuma nozarē darbojas jau kopš 2006. gada. Šo gadu laikā tas kļuvis par pilna cikla nekustamo īpašumu attīstītāju, uzkrājot ievērojamu pieredzi un kompetenci visu veidu un mērogu attīstības un būvniecības projektos. Uzņēmumā strādā ap 100 darbinieku un tā komercīpašumu portfelī ir VEF biroju ēkas, kultūrtelpa Hanzas Perons, biroju ēka Elizabetes ielā 23, biroju un loģistikas centrs Rīgā A6, kā arī citi īpašumi. Pillar grupas uzņēmumu vidū ir Pillar Capital, Pillar Contractor, kas realizē būvniecības procesus un to kontroli. Tāpat grupā ietilpst uzņēmums Pillar Architekten, kas piedāvā projektēšanas un autoruzraudzības pakalpojumus, Pillar Development, Pillar Property Management, kas nodrošina nekustamo īpašumu apsaimniekošanu, kā arī Hanzas Perons - kultūrvieta mūzikai, mākslai un citiem notikumiem.