Ekspluatācijā nodots A6 Loģistikas parks

Ieguldot vairāk kā 20 miljonus eiro, nekustamā īpašuma attīstītājs Pillar Capital, AS ir nodevis ekspluatācijā vienu no lielākajiem un modernākajiem loģistikas centriem Rīgā — A6 Loģistikas parku, Maskavas ielā 462.

Jaunā loģistikas parka būvniecības darbi tika uzsākti 2020. gada jūlijā, to ietvaros ir izveidots vienots loģistikas un noliktavu parks, izbūvējot vairāk kā 30 000 m² jaunas noliktavas platības. Kopējā noliktavām paredzēto ēku platība teritorijā pārsniedz 50 000 m².

A6 ir pirmais loģistikas parks Latvijā, kur BREAAM ēku ilgtspējas standarti ieviesti jau projektēšanas stadijā. Ēkas būvētas atbilstoši augstākajiem starptautiskiem energoefektivitātes standartiem, kā arī to būvniecībā izmantoti būvmateriāli, kas ir ražoti ievērojot tos pašus ilgtspējības principus. Šobrīd norit BREEAM sertifikācijas process, kas varētu tikt pabeigts nākamā gada pirmajā pusē.

Līdz ar A6 Loģistikas parka nodošanu ekspluatācijā, jaunajās telpās tuvākajā laikā darbību uzsāks arī pirmie nomnieki. Pieprasījums pēc šādām telpām ir liels, ko apliecina aktīvā nomnieku interese – šobrīd teju visām telpām ir atrasti nomnieki. Noliktavu telpās nomniekiem tiks piedāvātas arī A klases biroju standartiem atbilstošas biroju telpas, kas aprīkotas ar mūsdienīgiem ventilācijas un dzesēšanas risinājumiem, kas būtiski uzlabo uzņēmuma darbinieku darba vides kvalitāti. Teritorijā ir pārdomāti un ērti izvietotas stāvvietas, kā arī tajā izveidoti vairāki elektromobiļu uzlādes punkti un plaša segta velonovietne darbinieku vajadzībām.

“Esam gandarīti, ka, pateicoties komandas profesionālam un efektīvam darbam, loģistikas parku ir izdevies pabeigt kā plānots – mazāk kā pusotra gada laikā. Tā ir priecīga ziņa arī mūsu nomniekiem — uzņēmējiem, kuri ir sagaidījuši savai attīstībai nepieciešamo mūsdienīgo infrastruktūru. Lieli loģistikas mezgli ir īpaši vērtīgi, jo tie ne tikai rada miljonos vērtējamas investīcijas un veicina jaunu darba vietu veidošanos, bet pilda arī citas pilsētas attīstībai nozīmīgas funkcijas,” uzsvēra Pillar Capital, AS izpilddirektors Edgars Miļūns.

Loģistikas parks atrodas Rumbulā, Maskavas ielā 462, tieši blakus A6 šosejai, kas ir būtiska Rīgas pilsētas transporta plūsmas maģistrāle. Rumbulas industriālā teritorija starp Maskavas ielu un dzelzceļa līniju ir izteikti piemērota loģistikas parku attīstībai, jo tai ir ērta transporta piekļuve no pilsētas centra, kā  arī no citiem valsts galvenās nozīmes ceļiem A4, A5 un A7. Nokļūt līdz loģistikas parkam ir iespējams izmantojot sabiedrisko transportu, tostarp vilcienu.

Projekta ģenerālbūvnieks bija grupas uzņēmums Pillar Contractor SIA, kurš nodrošināja arī A6 loģistikas parka projektēšanas darbus.

Pillar Capital, AS ir 2006. gadā dibināts uzņēmums. Sabiedrības darbības mērķis ir, nodrošinot ilgtermiņa kapitāla pieaugumu, komercīpašumos un dzīvojamos projektos ieguldīt savus un trešo pušu līdzekļus, palielinot ienākumus no telpu nomas un ilgtermiņā veicinot īpašuma vērtības pieaugumu. Uzņēmuma komercīpašumu portfelī ir VEF biroju ēkas, biroju ēkas Elizabetes ielā 23 un Brīvības gatvē 275, loģistikas parks A6, kultūrvieta Hanzas Perons, kā arī citi īpašumi New Hanza teritorijā