Cenu kāpums turpināsies

Šajos lielas nenoteiktības apstākļos diezgan droši ir tas, ka īpašumu cenas, kas kāpj dažādu faktoru ietekmē, augšupeju piedzīvos arī turpmāk un, iespējams, pierims vien tad, kad pietiekamā apjomā būs uzbūvēti daudzi jaunie projekti un ciemati, pēc kuriem pieprasījums aizvien vēl pārsniedz piedāvājumu kā Rīgā un Pierīgā, tā reģionos

Jautājums, protams, ir, cik straujš būs šis cenu pieaugums, jo līdz šim tas ekspertu vērtējumā ir pietiekami mērens un tirgus pārkāršanas draudus nerada. Konkrētākus aprēķinus pašlaik apgrūtina valdošā neziņa par būvizmaksu un citu izmaksu kāpuma apmēriem un ilgumu komplektā ar pandēmijas dēļ ieviestajiem ierobežojumiem.

Minētās nekustamā īpašuma tirgus un būvniecības aktualitātes apskatītās žurnāla “Dienas Bizness” pielikumā “Nekustamais īpašums”, kur viedokli sniedzis Pillar Capital, AS izpilddirektors Edgars Miļūns: “Lielākie izaicinājumi ir būvizmaksu neparedzamība, Covid- 19 izplatības novēršanas pasākumu ietekme uz tautsaimniecību. Tāpat redzam salīdzinoši vāju kredītu pieejamību projekta attīstības posmā, kā arī klientu bažas par savu un savu uzņēmumu nākotni bieži palēnina lēmumu pieņemšanas procesus. Pandēmija ir ietekmējusi gan biroju nomnieku, gan dzīvokļu pircēju izvēles kritērijus un izvēles ātrumu. Nomnieki cenšas uzminēt nākotnes tendences darbs no biroja/darbs no mājām kontekstā. Mājokļu pircēji nereti maina savu izvēli par labu īpašumiem ar kādu lieku istabu, kurā var iekārtot darbavietu. Būvmateriālu un citu būvniecības procesa komponentu cenu kāpums noteikti ietekmēs gan īpašumu cenas, gan nomas maksas, tāpat šobrīd novērojam izaicinājumus arī būvmateriālu vai būvizstrādājumu piegādes procesos, kas neizbēgami ietekmē arī projektu īstenošanas laiku.”

Visu rakstu lasiet šeit.