Topošā biroju ēka New Hanza teritorijā atzīta par ilgtspējīgāko projektu Baltijā

Pillar attīstāmā A klases biroja ēka New Hanza teritorijā, Mihaila Tāla ielā 1, Rīgā, starptautiskā konkursā “Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā” atzīta par ilgtspējīgāko projektu.

Konkursa ietvaros projekti tika vērtēti saskaņā ar vairākiem ilgtspējības parametriem – energoefektivitāte, resursu taupīšanas risinājumi, projektā iestrādātie vizuālie risinājumi, materiālu izmantojums, kā arī mikroklimata nodrošinājums un iekšējās vides kvalitāte.

Konkurss Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā, ko organizē biedrība Building Design and construction council (BDCC), Latvijā norisinās jau 9 gadus. Šogad tas kļuvis par starptautisku notikumu, jo konkursam pieteikti objekti no Lietuvas, Latvijas, Igaunijas un tos vērtēja starptautiska žūrija.

Par biroju ēku

A klases biroju ēka Mihaila Tāla ielā 1 plānota un būvēta atbilstoši BREEAM Excellent standartiem, kas nozīmē augstus energoefektivitātes rādītājus – gandrīz nulles enerģijas līmeni un ievērojami mazākus izdevumus nomniekiem. 

Biroju ēkas pamatdaļai ir 6 stāvi ar izvirzījumu līdz 12 stāviem torņa daļā. Iznomājamā platība sasniegs 12 680 m², bet ēkas kopējā platība – 16 700 m². Nomniekiem pieejamas telpas sākot no 150 m². Vairāk informācijas par biroju ēku pieejama šeit.

Biroju ēkas ģenerāluzņēmējs ir uzņēmums Pillar Contractor, projektēšanas darbus vada Pillar Architekten, būvprojekta arhitektūras daļu ir izstrādājis projektēšanas birojs MARK Arhitekti. Celtniecības darbus ir plānots pabeigt 2023. gada pavasarī. Ēkas apsaimniekošanas pakalpojumus nodrošinās Pillar Property Management.